Android i najlepsze gry strategiczne typu Tower Defense

strategy game for android

O tower defense napisano już wiele i bez wątpienia można stwierdzić, że te gry po prostu się nie nudzą. Niektórzy twierdzą, że zabijanie potworków, które zmierzają do jednego jasno ustalonego celu – jest lepsze niż wysokobudżetowe produkcje największych firm.

Co to jest Tower Defense?

Tower Defense to rodzaj gry, w której musisz pokonać wrogów, którzy automatycznie zmierzają do jednego celu. Po prostu stale bronisz tego celu i starasz się prowadzić rozgrywkę tak, by jak najmniej wrogów dotknęło miejsca, które bronisz. Jeśli dla kogoś jest to mało ciekawe, to najważniejszym jest fakt, że stale możesz ulepszać swoje umiejętności, by polepszyć swoją szansę na wygraną.

Kiedy to się zaczęło?

W latach 2007-2008 gatunek stał się prawdziwym zjawiskiem, częściowo ze względu na popularność trybu obrony wieży w grach strategicznych w czasie rzeczywistym, ale równeż ze względu na wzrost niezależnych programistów Adobe Flash oraz pojawienie się dużych sklepów z smartfonami z Apple i Google. W 2007 roku pojawiły się pierwsze samodzielne gry przeglądarkowe, a wśród nich znalazły się niezwykle popularne tytuły Flash Element Tower Defense wydane w styczniu i Desktop Tower Defense wydane w marcu.
Z kolei Desktop Tower Defense zdobył nagrodę Independent Games Festival, a jej sukces doprowadził do stworzenia wersji dla telefonu komórkowego przez innego dewelopera. Innym ważnym tytułem wydanym w 2008 r. był GemCraft. Wraz z pojawieniem się programistów Apple Store w App Store szybko dostosowano do interfejsu ekranu dotykowego i tytuły znalazły się wśród najbardziej pobieranych, a wiele z nich zostało przeniesionych bezpośrednio z programu Flash. Do najciekawszych należą: Bloons TD 4 (2009), który sprzedał ponad milion kopii na iOS.

Top 5 Tower defense

Kingdom Rush

Kingdom Rush – Popularna gra TD jest dostępna w Androidzie na telefony i tablety! Przygotuj się na epicką podróż, aby bronić twojego królestwa przed hordami orków, trolli, złych czarodziejów i innych nieprzyjemnych bandytów, używając rozległego arsenału wież i zaklęć na rozkaz![/caption]


brain defense

Brain Defense – To obrona wieży, która leży wewnątrz ludzkiego mózgu. Neurotrasmitery walczą w wojnie, aby bronić Neurona z ciekawą strategią i odrobiną inspiracji. Zbuduj linię obronną i ulepsz swój mózg!

Infinitode
Infinitode – Zbuduj rozmaite wierze, aby bronić swojej bazy od tłumów wrogów, odblokować nowe poziomy i setki globalnych ulepszeń, próbuj dostać się na wyższy level.

 


Bloons TD Battles

Bloons TD – Ta nowa odsłona popularnej serii została specjalnie zaprojektowana do walki wieloosobowej, wyposażonej w 18 niestandardowych tras. Niesamowite wieże i ulepszenia, nowy atak i obronność, a także możliwość bezpośredniego kontrolowania balonów i wysyłanie ich za pośrednictwem systemu obronnego!

radiant defense

Radiant Defense – Zbuduj swoją fortecę kosmiczną w całkowicie dowolny sposób, ustaw szeroką gamę broni i pułapek i niech się rozpoczną inwazje! Dasz sobie radę!

 


Sukces gatunku doprowadził do wprowadzenia nowych wersji na konsolach komputerowych i konsol do gier wideo . Wśród popularnych tytułów w 2008 roku znalazły się: PixelJunk Monsters wydane w styczniu, Grid Defense: Przebudzenie i Savage Moon w grudniu. Plants vs. Zombies wydane w maju 2009 r. to kolejna popularna TD, która stała się udaną serią urządzeń przenośnych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *