Realm of Valor. Recenzja i porady. Ciekawa MOBA

Realm of valor

Na oferty gier z Epic Games zazwyczaj czeka się z wytęsknieniem. Tym razem opłacało się czekać, bo Gra Realm of Valor, to rodzaj areny w trybie online stworzona dla mobilnego gracza na urządzeniu z systemem Android.

W Realm of Valor na Androida trzeba pokonywać potężnych bohaterów i rozbudować własną postać do granic możliwości. Gra świetnie sprawdza się w pojedynkach ze znajomymi, które mają miejsce w czasie rzeczywistym.

Gracze twierdzą, że RoV jest lepszy od słynnego LoLa. Zaletą jest optymalizacja, mechanika i grafike. Tytuł jest doskonale przygotowany typowo pod esport. Można tworzyć drużyny, a nawet hostować własną grę. Świetna grywalność, to główna zaleta, bo gracz po prostu czuje że można zrobić coś dla drużyny i poprowadzić ją ku zwycięstwu.

Co to jest MOBA?

Typ gry, gdzie gracze dzielą się na dwie drużyny, które walczą ze sobą na specjalnej arenie. Skrót pochodzi od wyrażenia „multiplayer online battle arena” i został wymyślony przez firmę Riot Games, producenta League of Legends. Za przedstawiciela gatunku uznaje się modyfikację do gry StarCraft o nazwie Aeon of Strife. Zaś pierwszą samodzielną produkcją: Demigod studia Gas Powered Games.

Zalety Realm of Valor:

1. W pełni darmowa (ponoć na zawsze)
2. Klasyczna rozgrywka w czasie rzeczywistym 5v5 MOBA,
3. Wiele zakamarków pomiędzy wieżami, cz w dżungli.
4. Intuicyjne sterowanie szyte na miarę dla telefonów komórkowych.
5. Ponad 26 nieustraszonych bohaterów .
6. Różne tryby rozgrywki, w tym 5v5, 3v3, 1v1.

Van Helsing w RoV
Van Helsing, to jedna z najczęściej wybieranych postaci w RoV

Tryby rozgrywki w RoV
1: Battle Lanes
W 5v5 , dolna, środkowy i górna ścieżka służą do walki. Alejki dotyczą toru, na którym walczą zarówno przyjazne, jak i wrogie jednostki. Zazwyczaj jeden lub dwóch graczy ma górny i dolny pas ruchu. Są to tak zwane pasy boczne. Środkowy pas jest oblegany przez jednego samotnego gracza i nazywa się linią solową.

2: Dzikie pola (Wilds)
Dzikie pole znajduje się między trzema torami bojowymi. Jest to duży obszar bogaty w zasoby. zazwyczaj kontrolowany przez Raiderów każdego zespołu. Zwolennicy dziczy, są często okradzani przez graczy z obu stron. Dzikie pole jest idealnym miejscem na zasadzkę i niespodziewane ataki.
Istnieje wiele małych walk grupowych, które odbywają się w dziczy podczas każdego meczu. Kluczem do sukcesu jest dobra praca zespołowa.

3: Wieże obronne (Defense Towers)
Wieże obronne są strukturami o dużych zdolnościach ofensywnych i defensywnych. Wieże są obecne na każdym torze. Mogą chronić bohaterów.

4: Abyssal Dragon i Dark Slayer
Abyssal Drago to ważny przeciwnik w Realm of Valor, bo może pozwolić obu stronom zyskać duże doświadczenie (exp) i zasoby na początku gry, ten wróg jest bardzo intratny i aby go pokonać, należy używać buffów (zaklęć, umiejętności),
The Dark Slayer może dać drużynie wiele umiejętności takich jak przywracanie HP. Jest to ważny umiejętność podczas ataków grupowych.

Poniżej kilka ciekawych filmików z aren RoV

 

Sprzedawca:
PROXIMA BETA
Wersja Androida:
4.0.3 i nowsze
Data wydania:
30 listopada 2016
Rozmiar aplikacji:
270 mb
Ograniczenia wiekowe:
od 12 lat

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *